olgyzza2015@ukr.net (067) 741-84-55 
(097) 381-77-26
Увійти на сайт

Новини

Новий порядок відбору Суб'єктів оціночної діяльності

22 Листопада 2015
ФДМУ презентує новий Порядок конкурсного відбору суб’єктів оціночної діяльності
ФДМУ презентує розроблений ним новий Порядок конкурсного відбору суб‘єктів оціночної діяльності.
«Цей Порядок ми опрацьовували разом з громадськістю, провівши перед його розробкою масштабне опитування експертних рад усіх саморегулівних організацій оцінювачів, фахових оцінювачів-рецензентів, що працюють в системі Фонду державного майна та його регіональних відділень (загалом майже 80 анкет, колективних і індивідуальних), - розповіла заступник Голови ФДМУ Наталія Лебідь. - Завдяки такій співпраці ми змогли повністю врахувати фахову громадську думку щодо критеріїв обрання переможців, їх значимості, зробити абсолютно новою процедуру відбору, яка виключає вплив суб’єктивних чинників. Фонд державного майна намагається постійно інформувати громадськість про ті нові механізми, які розробляються і запроваджуються ним з метою забезпечення прозорих механізмів приватизації».

За словами Н. Лебідь, кваліфікована і об’єктивна оцінка об’єкта є одним з найважливіших питань ефективної приватизації. Як повідомлялося раніше, найближчими днями очікується оприлюднення прийнятої Кабінетом Міністрів України нової Методики оцінки майна, відповідно до якої оцінюються об’єкти державної власності та власності територіальних громад. Методикою передбачено визначення початкової ціни пакетів акцій акціонерних товариств для продажу на конкурсах з урахуванням підсумків незалежної оцінки.
Таку оцінку в Україні уповноважені проводити сертифіковані суб’єкти оціночної діяльності, відбір яких відбувається на конкурсних засадах.

В основу нового Порядку конкурсного відбору суб’єктів оціночної діяльності покладено бальну оцінку кожного учасника конкурсу за низкою основних та додаткових критеріїв.
В якості основних критеріїв:
-          досвід компанії та її оцінювачів з оцінки подібного майна,
-          наявність негативних рецензій на звіти, виконані у минулому,
-          наявність невиконаних договорів про проведення оцінки, що були укладені з Фондом або знаходяться в стадії виконання,
-          оптимальна ціна за проведення оцінки, а також низка додаткових критеріїв, що можуть свідчити про додаткові гарантії якості та підтримання доброго іміджу компаніями – учасниками відбору.

Аналізуючи понад дванадцятирічний досвід конкурсного відбору суб’єктів оціночної діяльності для залучення їх в процесі приватизації, можна констатувати, що запропонований у Порядку механізм конкурсного відбору у порівнянні з попереднім:
-          дозволяє визначати серед учасників конкурсного відбору найбільш досвідчених, ґрунтуючись на документально підтвердженому досвіді роботи в питаннях оцінки подібних об'єктів як оціночних компаній, так і безпосередньо тих оцінювачів, які проводитимуть оцінку та підписуватимуть звіт про оцінку;
-          врахувати як позитивний досвід компаній і оцінювачів, так і негативний, зокрема – наявність негативних рецензій на оцінки, які виконувалися раніше;
-          Порядком передбачено запобігання концентрації робіт з оцінки серед «вузького кола» оцінювачів, а також механізмам маніпулювання запропонованою ціною за проведення оцінки. Раніше завдяки ціновому маніпулюванню деяким учасникам конкурсу вдавалося інколи ставати переможцями, незважаючи на реальну відсутність досвіду, оскільки вони вказували абсолютно нереальну ціну послуги. В деяких випадках це спричиняло виникнення додаткових корупційних ризиків, створювало негативний імідж процесу оцінки через підозри в її низькій якості і непрозорому характері проведення.

Повернення до списку