olgyzza2015@ukr.net (067) 741-84-55 
(097) 381-77-26
Увійти на сайт

Новини

Нова Методика оцінки майна

17 Грудня 2015
​14 грудня 2015 Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк підписав нову Методику оцінки майна, яку розробив Фонд державного майна.
Постанова № 1033 від 25.11.2015 «Про внесення змін до Методики оцінки майна» опублікована на сайті КМУ.
Зміни до Методики оцінки є одним із найважливіших кроків Фонду до реалізації розробленої ним програми дій з удосконалення функціонування національного ринку оцінки та діяльності його професійних учасників.
Коротко нагадаємо основні зміни, внесені до Методики:
1. В основу оцінки за новою методикою покладено ринкову вартість об’єкта, а не балансову звітність, як раніше, за якою проводилася стандартизована оцінка (окремо для бірж, окремо – для конкурсу) без аналізу ринку, врахування ліквідності і перспектив підприємства;
2. Відтепер оцінку абсолютно всього (пакетів акцій, об’єктів будівництва та ін.) будуть проводити незалежні оцінювачі;
3. Усі контрольні пакети акцій об’єктів груп «Г» і ПЕК будуть оцінюватися за ринковою вартістю з залученням незалежних оцінювачів, а стартову ціну буде узгоджувати робоча группа, створена КМУ, до якої входять представники міністерств і міжнародних організацій. Робоча група зможе збільшити стартову ціну для аукціону, але не зможе зменшити (раніше стартовую ціну встановлювала конкурсна комісія, яка ні з ким її не узгоджувала).
За словами Голови ФДМУ Ігоря Білоуса, Фонд є державним регулятором ринку оцінки, і у цій ролі перед ним постають три головних завдання:
– наблизити національну оцінку до міжнародних стандартів;
– зробити систему оцінки і роботу оцінщиків максимально прозорою;
– сприяти якомога ширшому залученню громадськості та саморегулівних організацій і оцінювачів до процесу регулювання цього ринку.

Слід зазначити, що Проект постанови «Про внесення змін до Методики оцінки майна» до передачі в Кабінет Міністрів тривалий час був відкритий для обговорення на офіційному сайті Фонду не тільки професіоналами в сфері оцінки майна, а також усіма бажаючими, і не викликав пропозицій та зауважень громадськості.

Повернення до списку